Dokumentalny 2018

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę 726 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Dokumentalny z 2018 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Dołącz do zawodników słynnego Juventusu i obserwuj ich batalię o siódme z rzędu mistrzostwo Włoch i triumf w Lidze Mistrzów.
Knackeboul, Szwajcar będący raperem i beatboxerem, w czasie podróży po Europie weryfikuje prawdziwość stereotypów o mieszkańcach odwiedzanych państw.
W tym serialu dokumentalnym mordercy zamknięci w celach śmierci opowiadają o swoich zbrodniach.


Stres, strach, śmierć. Emocje, które nie mogą sparaliżować, uciszyć zdrowego rozsądku i dopuścić do utraty czujności. Walka w warunkach, w których nie zawsze wiadomo, kto jest wrogiem i jakie zamiary ma człowiek stojący naprzeciw. Kiedy tak zwane Państwo Islamskie zaczęło rosnąć w siłę, międzynarodowa koalicja podjęła kroki, by stawić mu czoła i cofnąć rozprzestrzeniającą się we wszystkich kierunkach falę ekstremizmu. Na froncie znalazły się dziesiątki tysięcy mężczyzn i kobiet, którzy ryzykując własne życie, z pełnym zaangażowaniem prowadzili walkę z bezwzględnym wrogiem, nieoszczędzającym nikogo. Wojna pod kontrolą to niespotykana produkcja, dzięki której uzyskujemy dostęp do najbardziej tajemniczych, chronionych, ale również i niebezpiecznych miejsc, gdzie rozgrywa się walka na śmierć i życie. Walka, której cenę mogą odczuć miliony ludzi na całym świecie.
Twórca serialu „Wszyscy kochają Raymonda”, Phil Rosenthal, podróżuje po świecie, poznając lokalne kuchnie i kultury Bangkoku, Lizbony, Meksyku oraz innych miast.

Żeglarki

8,0
W 1989 roku grupa upartych, odważnych, niezależnych dziewczyn stworzyła pierwszą w historii kobiecą załogę startującą w super prestiżowych i ekstremalnie niebezpiecznych regatach Whitbread Round the World Race. Zgromadziła je na jachcie “Maiden” Tracy Edwards: buntowniczka i uciekinierka z domu. “Dziewczyny na morzu to same problemy”. “Dziewczyny na statkach nadają się wyłącznie do kuchni” – słyszała od początku swojej wielkiej przygody z żeglowaniem. Walczyła więc nie tylko z groźnym żywiołem, ale także z lekceważeniem i pogardą. “Gdybym uwierzyła w to, co o mnie mówili, nigdy nie byłabym tu, gdzie jestem” – mówi po latach. “Nie chciałyśmy zwykłej pracy, tylko przygody!” – dodają jej koleżanki. Fascynujące biografie kobiet, które przetarły szlak kolejnym pokoleniom buntowniczek, z pewnością zainspirują współczesne poszukiwaczki przygód: dzielne córki i odważne matki.
W 1957 r. Ingmar Bergman awansował do panteonu kina ― wtedy swoją premierę miały stworzone przez niego arcydzieła: Siódma pieczęć i Tam, gdzie rosną poziomki. Pokazywany premierowo w Cannes film Jane Magnusson prezentuje kulisy życia reżysera w tym przełomowym czasie. Stworzony przez reżyserkę portret Bergmana nie jest jednak kolejną laurką ― na nagrody i uznanie, na jakie zasłużył, cieniem kładą się jego mitomania, despotyzm i egoizm.
Znakomity reżyser John Chester wraz z żoną Molly muszą opuścić swoje małe mieszkanko w Los Angeles. Wszystko za sprawą ukochanego psa Todda, którego szczekanie drażni sąsiadów. Chesterowie traktują swoje wygnanie jako pretekst do realizacji marzenia o własnej farmie funkcjonującej w zgodzie z prawami natury. 80 hektarów ziemi w upalnej Kalifornii staje się odtąd ich nowym domem. Z pomocą przyjaciół i zapaleńców z całego świata, Jack i Molly realizują wyjątkowy projekt: 10 tysięcy drzew, ponad 200 rodzajów upraw i dziesiątki gatunków zwierząt żyjących w zgodzie ze sobą i swoją naturą, a wszystko to bez udziału szkodliwej chemii i bezdusznej technologii. Z każdym kolejnym dniem Chesterowie uczą się czegoś nowego o świecie i sobie samych. Przeżywają małe porażki i wielkie zwycięstwa, a otaczający ich ludzie i zwierzęta stają się źródłem inspiracji, radości, a czasem niezłych kłopotów. Ich idealistyczna wizja niezwykłej utopii powoli zaczyna nabierać realnych kształtów mimo niekończących się przeciwności losu. A widoki takie jak przyjaźń między świnią Emmą i kogutem Greasym, psia troska o owcze stado czy gęsi pomagające ratować uprawy przed inwazją ślimaków uświadamiają jak wielka moc i piękno kryje się w otaczającej nas naturze, której przecież jesteśmy częścią.
„Jeszcze dzień życia” to trzymająca w napięciu historia trzymiesięcznej wyprawy wybitnego reportera Ryszarda Kapuścińskiego do ogarniętej wojną i chaosem Angoli, w której linia frontu zmienia się jak w kalejdoskopie. W trakcie swojej podróży bohater zaczyna zdawać sobie sprawę, że jest świadkiem wydarzeń, które będą wymagać wyjścia poza rolę obserwatora. Czy reporter może zataić sensacyjne odkrycie dla dobra wyższej sprawy?
Słowa kluczowe

Proszę czekać…